Postitatud

Tallinn toetab tänavu üle 80 rahvusvahelise spordiürituse

allikas: www.tallinn.ee

Tallinn toetab tänavu enam kui 821 000 euroga rahvusvaheliste spordiürituste korraldamist, ühtekokku võõrustab pealinn sel aastal 81 rahvusvahelist kõrgtasemega spordiüritust.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et linnal on juba kauaaegne traditsioon toetada siin toimuvaid rahvusvahelisi spordi tippüritusi, millega kaasneb spordisõprade tähelepanu nii pealinnale kui ka Eestile. „Ent lisaks on see suureks tunnustuseks linnale ja meie spordi alaliitudele, keda usaldatakse niivõrd oluliste ja maailmatasemel spordiürituste läbiviijatena. Niisamuti on see tunnustuseks meie spordipublikule,“ rääkis Belobrovtsev. „Sel aastal kavandatavatest spordi tippsündmustest on muuhulgas 17 erinevate alade ja vanuseklasside maailma- ja Euroopa meistrivõistlused või maailma ning Euroopa Karikavõistluste etapid. Lisaks veel mitmed kõrgetasemelised spordivõistlused sportmängudes ja rahvusvahelised spordivõistlused.“

Abilinnapea möönis, et eelmine aasta oli kõigile õpetlik ja esitas väljakutse sealhulgas sportlastele, treeneritele ja spordipublikule. „Ent lisaks sportlastele ja veel eriti noorsportlastele, kel on väga vaja hoida sportlikku vormi ja saada võistluskogemusi, elavdavad sellised suurüritused ka meie majandust, aidates ka töökohti hoida ja luua. Seetõttu loodame, et kõik kavandatavad rahvusvahelised üritused meil ka tänavu toimuvad,“ sõnas Belobrovtsev. 

Käesoleval aastal toovad korraldatavad tiitli- ja suurvõistlused Tallinnasse tuhandeid tipp-, noor- kui ka harrastussportlasi enam kui 100 riigist üle maailma.

15.-18. juulil toimuvad Kadrioru staadionil Euroopa U20 meistrivõistlused kergejõustikus, mis toob Tallinna võistlema 50 Euroopa riigi koondised ligi 1650 sportlase, treeneri ja spordifunktsionääri. Võistlused toimuvad Kadrioru Staadionil, kuid lisaks on EMil kohustus ka treeningstaadionite olemasoluks, mistõttu renditakse ka Mustamäe Saksa Gümnaasiumi staadion ja TalTechi staadion.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi tõdes, et möödunud aasta on andnud põhjust paljusid asju ümber teha. „Teatavasti toimus mullu maailmas ainult üks tiitlivõistlus kergejõustikus ja loodetavasti tänavu nii ei lähe ning kõik planeeritud üritused ka toimuvad, sealhulgas Tallinnas. Ent ettevaatavalt on loodud ka võistlustega kaasnevad ranged meditsiinilised protokollid,“ rääkis Teigamägi. „Ent tegemist on võistlusega, mis on omamoodi maamärgiks tulevikku, sest kui vaadata näiteks kümme aastat tagasi siin toimunud Euroopa juunioride meistrivõistlusi, siis toona Tallinnas triumfeerinud sportlastest on maailma paremikus võitnud kuldmedali viis kergejõustiklast. Seega, me näeme siin tuleviku staare.“ 

Euroopa meistrivõistlused taekwondos toimuvad Tallinnas 23.-29. augustil. Eesti Taekwondo Föderatsiooni juhatuse liikme Marko Levtšenko sõnul on suureks auks korraldada Eestis esmakordselt taekwondo Euroopa meistrivõistlused. „Võistlused toimuvad 24.-27. augustil Tallinnas, vanusekategooriates – lapsed ja kadetid ning Euroopa lahtised meistrivõistlused taekwondos U21. Lisaks sellele toimub 28.-29. augustil võistlus „Tallinn Open“ G1, mis on väga populaarne olümpia reitinguturniir ka tippsportlaste seas,“ rääkis Levtšenko. „Selle võistlusnädala jooksul on oodata Tallinnasse ligi 2000 sportlast, kuid kindlasti tuleb meie sportlastele kasuks võistelda kodus.“

1.-8. septembrini toimub Tallinnas Saku Suurhallis meeste võrkpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniir. Turniiri korraldaja Robin Ristmäe sõnul on Eesti võrkpalliliidu jaoks sellisel tasemel korraldusõigus esmakordne ja suur tunnustus. „See näitab, et oleme korraldajatena teinud õigeid otsuseid, kuid lisaks kiidetakse ka meie spordipublikut,“ nentis Ristmäe. 

Suuremate tiitlivõistluste seas toimub augustis ka paadiklassi ORC maailmameistrivõistlused ja purjelauaklassi Techno 293 Euroopa meistrivõistlused. Maailmameistrivõistlustele on oodata kuni 110 avamerejahti ligi 1000 sportlasega.

Niisamuti käivad ettevalmistused Tallinna traditsiooniste esindusürituste nagu Tallinna Maraton / Sügisjooksuks ja Ironman Tallinn korraldamiseks.